Çay ve kahve arasında ki 7 fark

Çay ve kahve millet olarak en çok tercih ettiğimiz içeceklerden. Peki ikisinin arasındaki 7 farkı biliyor musunuz. Kendi kalemimden buyrun okuyun..

Çay, sokak ağzıyla konuşan çocuk gibidir.Muhabbeti tatlıdır.Bıktırmaz kendine hayran bıraktırır.Kahve ise bürokrat,daha bi müdür varidir.Muhabbeti ağır ve seçicidir.

-Çay demlenir,kahve pişer.Çay demlenirken sabırsızca beklenilir. Kahvenin pişmesi ve içmeniz ise 10 dakika içerisinde olur ve biter.

-Kahve “hadi bi an önce için de,kalkın”, çay ise ” koca demlik dolu duruyor,daha yeni sarmaya başladı muhabbet” demektir.

-Kahvenin acı halinin bile kırk yıl hatrı varken,acı çayın içilme şansı sıfırdır.Ya yere dökülür veya üzerine su alınır.

-Çay kalabalıkların,kahve ise yalnızlıkların efendisidir.Çay içerken ortamdakileri,kahve içerken kendinizi dinlersiniz.

-Çay,birisine ne içeçeği sorulunca sunulan ilk seçenek olmayı başarır.Kahve ise çayın peşine sorulandır.

-Çay demini alınca,kahve de köpüklü olunca sevilir.Çayın demi kaynarsa olmaz ama sobanın üzerinde fincanda pişen  türk kahvesi dilinizi yaksada, fokur fokurken içilir.

Demir Onur hakkında 100 makale
1986 Artvin-Türkiye doğumlu. "Söz uçar yazı kalır" deyiminden yola çıkan, yazmayı seven birisi. Yazının tılsımına inanan, dünyada kalemlerin mürekkebinin tükenmesini istemeyen zat.

3 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*